Головна » Статті » Котли

Котли на твердому паливі: основні джерела енергії та різновиди

Як правило, перед тим як вибрати твердопаливні котли, необхідно обов'язково визначитися з типом палива. Сучасне обладнання використовує для отримання енергії декілька типів палива, в тому числі, дрова, вугілля, торф, брикети і пелети.

Слід зазначити, що якісна техніка може переробляти в теплову енергію практично будь-яке тверде паливо, що дуже зручно, ефективно і дозволяє істотно заощадити масу грошових коштів.

Вугільні котли. Якщо ви шукаєте, який вибрати твердопаливний котел і живете далеко від міста, то саме вугілля як основний вид палива буде найоптимальнішим вибором.

Котли на вугіллі ідеальні у разі, коли немає можливості зберігати дрова, потрібно отримати максимальну потужність з техніки, виключити дорогий монтаж додаткового обладнання.

Серед основних переваг вугільних котлів на твердому паливі можна виділити: універсальність, невисока ціна самого палива та обладнання, а також повна автономність в роботі;

Котли на дровах та пелетні котли. Вибір твердопаливного котла на пелетах обгрунтований їх високою ефективністю і потужністю (аж до 200 кВт), економічністю, можливістю установки на будь-якому об'єкті нерухомості, починаючи від приватного будинку і закінчуючи автономним міні - котельнями.

Твердопаливні котли на дровах для обігріву будинку є надзвичайно доступним, адже деревину (і пеллети в тому числі), окрім того деревину можна вигідно придбати в абсолютно будь-якому регіоні країни. Також, відмінною рисою техніки є високий ККД (аж до 90%), тривалий процес горіння палива, повне згоряння сировини і можливість установки спеціального завантажувального бункера;

Піролізні котли. Основна особливість - можливість спалювання твердого біологічного палива. Така біологічна маса (деревні і сільськогосподарські відходи) при високій температурі виділяє горючий газ, який довго горить, гарантує ефективну теплопередачу. ККД твердопаливних піролізних котлів даної категорії коливається в діапазоні 85-92 %.

Якщо в місцевості, де потрібно встановити котел, немає можливості підключення до електромережі, то краще вибирати твердопаливні обладнання автономного типу з ручним завантаженням. Таким чином, можна забезпечити безвідмовність роботи техніки, виключити виникнення непередбачених аварійних ситуацій.

Подача палива до твердопаливних котлів: автоматична та ручна

Багато власників заміської нерухомості та інших об'єктів, визначаючись, який твердопаливний котел вибрати, стикаються з можливістю обладнання техніки різними механізмами завантаження.

Зокрема, сучасні котли можуть обладнуватися такими пристроями:

Автоматична подача палива. Такі котли з бункером або автоподачей складаються з основної частини (як правило, аналогічна звичайній техніці) і спеціальним бункером, який завантажується паливом.

Найчастіше, якщо використовується вугілля, то його фракції складають 5-25 мм, але можна використовувати ще й пелети, а також відходи зерна.

Зазвичай, одного завантаження цілком достатньо для 3-5 діб безперервної роботи. Це дуже зручно, дозволяє забезпечити ефективне теплопостачання будинку, торгового комплексу або промислового об'єкта.

Розмір бункерів може бути самим різним, залежить тільки від особистих уподобань власника об'єкта нерухомості і вимог системи обігріву.

Система автоматичної подачі палива в опалювальний агрегат може здійснюватися двома основними способами - за допомогою шнека або поршня.

У кожному разі, таке обладнання економить паливо, виключає ручне завантаження, гарантує постійну потужність техніки;

Ручне завантаження. Найбільш традиційний вид твердопаливного котельного обладнання. Відмінною особливістю є те, що паливо необхідно завантажувати своїми руками.

Працювати подібне обладнання може на будь-якому паливі, починаючи від вугілля (при цьому застосовуються будь-які фракції) і закінчуючи тирсою, брикетами торфу.

В силу того, що твердопаливні котли з автоматичним завантаженням мають досить великі габарити (та й місце під бункер обов'язково потрібно) і потужність, переважно їх встановлювати на промислових об'єктах в окремі приміщення.

 

 

Категорія: Котли | Додав: kvartalkotel (14.07.2016)
Переглядів: 619 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar